5 вида проблеми с WOOCOMMERCE
Съдържание
WooCommerce има много опции за това. Неговата супер гъвкавост го прави лесен за персонализиране и той продължава да бъде популярен избор за електронна търговия за WordPress сайтове. Единственият недостатък на WooCommerce е, че поради това, че е платформа с отворен код, няма гореща линия за поддръжка на WooCommerce, на която да се обадите, когато нещо се обърка.
Трябва да разчитате на собствените си знания, съществуваща подкрепяща документация и помощ от общността. Но независимо дали сте стартирали нов сайт за електронна търговия или активно поддържате сайт с голям трафик, в крайна сметка ще се натъкнете на тези 5 често срещани грешки в WooCommerce.
След като разберете това, можете да пропуснете часове на проучване и да разрешите всеки един бързо.
1. Конфликти и прекъсвания на добавките
С над 900 налични разширения на WooCommerce и още 50 000 плъгина от хранилището на WordPress, вероятно ще намерите различна комбинация от плъгини на почти всеки сайт на WooCommerce. Докато конфликти и сривове на плъгини могат да възникнат на всеки сайт на WordPress, те са особено проблематични в сайтове за електронна търговия, където прекъсването директно води до загуба на продажби.
Един от най-добрите начини да избегнете голям проблем е редовно да актуализирате плъгини и теми. С WooCommerce е особено важно да сте в течение с най-новите актуализации на основния плъгин WooCommerce. Докато някои актуализации, като скорошното издание за сигурност 4.2.1, са незначителни, други включват основни корекции и промени във функционалността на WooCommerce и е по-вероятно да причинят щети.
Вие също ще искате да актуализирате вашата база данни. След като актуализирате WooCommerce, не забравяйте да актуализирате своята база данни, за да не се натъкнете на проблеми. За да увеличите шансовете си за откриване на прекъсвания на приставката, извършете всички актуализации на приставката в етапа или разработката, преди да я внедрите в активен сайт. Ще бъде полезно, ако опитен разработчик на WooCommerce направи тези промени.
Можете също да проследите проблемната област на WooCommerce GitHub, за да разберете за всички публикации след всяка версия. И не забравяйте да разгледате нашето ръководство, за да научите как да се справяте с конфликти на плъгини на WordPress.
2. Проблеми с кеширането
Кеширането може да има голяма разлика в производителността на сайтовете на WooCommerce, тъй като те обикновено имат по-големи бази данни от сайтовете за комуникация. Кеширането на браузъра помага да се съхраняват някои уеб файлове локално в браузъра на потребителя и това намалява броя на заявките към сървъра, когато страницата се зареди.
Въпреки това, докато кеширането може да помогне за ускоряване на времето за зареждане, то може да доведе и до други компилации. Например, често срещан проблем с WooCommerce е, че определени страници трябва да бъдат изключени от кеширане.
Процесът на повторно задаване на парола за клиенти ще се провали, освен ако не сте кеширали страниците за вход. Ако тези страници все още са кеширани, потребителят често няма да може да нулира паролата си и много клиенти в крайна сметка ще поискат помощ в случай на грешки при влизане.
Същата ситуация може да възникне, ако сте направили големи промени в разработката и сте забравили да изчистите кеша на ниво сървър. Преди да стартирате нов сайт на WooCommerce, проверете конфигурацията на сървъра и настройките на приставката за кеширане на WordPress.
3. Грешки при обработката на плащанията
Когато отстранявате проблеми със сайт на WooCommerce, вие също трябва да проверите конфигурацията на шлюза за плащане и свързаността.
Прост, но често срещан проблем в сайтовете за електронна търговия е, че SSL сертификатът не е конфигуриран правилно за вашия онлайн магазин. Повечето платежни системи няма да работят, ако SSL не е инсталиран. Може дори да не знаете, че магазинът не работи правилно, но през цялото това време вашите клиенти се сблъскват с грешка при правене на поръчка.
Удостоверяването е друга досадна грешка. Когато вие или собственикът на сайта получите това съобщение за грешка, това означава, че нещо не е наред между онлайн магазина и връзката с платежната система. Има много шлюзове за плащане, включително Stripe, PayPal, Authorize.net и т.н., така че точната грешка може да зависи от процесора за обработка на плащания или от плъгините за шлюз за плащане WooCommerce, които сте инсталирали.
Статусът на поръчката в WooCommerce също може да причини объркване по отношение на поръчките и плащанията. Въпреки че може да има грешки, свързани със статуса на поръчката, по-често това е потребителска грешка.
По подразбиране всички поръчки на продукти се показват на таблото за управление на WordPress като „обработват се“, след като плащането бъде получено и наличността е намалена. Собственикът на магазина или администраторът на сайта трябва ръчно да промени поръчката на Завършена. Можете да избегнете много заявки за поддръжка, като просто научите мениджърите на сайтове на тази стъпка. Има и опция за разработчика автоматично да зададе поръчката на „Завършена“, ако клиентът не желае да изпълни тази стъпка. Разбира се, това е възможно само ако има смисъл за конкретните продукти, които продават и как управляват потока от инвентар.
4. Грешки при доставка на известия по имейл
Грешките при известяване по имейл са един от основните проблеми с поддръжката за сайтове на WordPress като цяло. За уебсайт WooCommerce това най-често се случва след направена поръчка. В някои случаи клиентите не получават очакваните известия по имейл, а в други случаи собственикът и администраторът на сайта не получават своите.
Преди да отстраните проблеми с доставката на имейл, първо проверете дали известяването е конфигурирано. Таблото за управление на WordPress под WooCommerce има раздел Имейл, където можете да преглеждате персонализирани известия. Ако не виждате определено известие, трябва да го настроите отново.
Ако известията са конфигурирани правилно и все още не се получават, най-доброто решение е да инсталирате и конфигурирате SMTP плъгин. Дори ако вашият хостинг сървър е правилно конфигуриран да използва функцията за PHP поща, имейлите, изпратени от сайтове на WordPress, често се блокират от доставчици на имейл като Gmail или Outlook. Това означава, че клиентите може да не получават имейли от сайта.
Приставката за SMTP на WordPress ви позволява да използвате алтернативен метод за доставка на имейл известия. SMTP, което означава Simple Mail Transfer Protocol, е индустриалният стандарт за високоскоростна доставка на имейл.
5. Претоварване на базата данни
Въпреки че горните проблеми могат да възникнат на новостартиран сайт на WooCommerce, това може да отнеме известно време. Тъй като получавате все повече и повече поръчки на вашия сайт WooCommerce, базата данни на сайта става по-голяма.
И ако базата данни стане твърде голяма за текущия ви капацитет на хост сървъра, може да започнете да изпитвате влошаване на производителността и прекъсване. Редовното наблюдение и почистване на базата данни може да минимизира проблемите с производителността и да намали разходите за хостинг на WooCommerce.
Други източници на претоварване на бази данни включват добавки и архивни файлове. Някои добавки бързо претоварват базата данни с различни данни. Например, приставката за дневник на аудита ще регистрира всички дейности на сайта. Това е полезно за отстраняване на неизправности, но може да доведе до твърде много забавяне. Конфигурирайте настройките за автоматично изтриване на регистрационни файлове след определен период от време.
Същото важи и за архивните файлове, ако използвате плъгин за архивиране на WooCommerce, който съхранява данни на сайта. Старите архивни файлове могат да увеличат размера на базата данни и трябва да бъдат изтрити след определен период от време. Това е една от причините протоколите за архивиране на ниво сървър да са по-добри от плъгините. Докато някои удобни за WooCommerce опции като Blogvault Cloud Backup използват свои собствени сървъри за архивиране на вашите архиви.
Проактивен подход
Няма смисъл да чакате, докато вашият сайт за електронна търговия не работи и вие останете с празнина в продажбите. Като се подготвите сега и правилно поддържате сайта си, ще си спестите много време за отстраняване на проблеми, когато възникнат проблеми. Отворен код също означава, че има много разработчици на WooCommerce и членове на общността, които могат да ви помогнат. Источник: