Как да намалите времето за зареждане на страницита на WordPress
Преди да напиша тази публикация, трябваше да проверя отново времето за зареждане на страницата на моя блог. Е, харесвам скоростта и ако страниците ми не работят оптимално, е по-вероятно да си легна с притеснен човек. И се притеснявам, защото току-що достигнах 73/100 на Pingdom. Изглежда, че имам работа за вършене, но стига за мен, трябва да се притеснявате, ако имате бавен сайт, защото:
- Google взема предвид скоростта на страницата, когато класира вашия сайт
- Бавният уебсайт ще убие потока ви от приходи
Никой не харесва бавен сайт и това е факт. Обзалагам се, че бавният уебсайт не е сред любимите ви неща. Бавните уебсайтове могат да ви подлудят, ако сте достатъчно търпеливи, за да поддържате връзка. Как обаче можете да намалите времето за зареждане на страницата на вашия уебсайт WordPress, за да предложите на посетителите си по-бързо и по-богато изживяване?
В днешната публикация ще разгледаме над десет (10) трика, които можете да използвате, за да направите своя WordPress сайт по-бърз. Грабнете и бягайте с няколко от тези предмети и ще се оправите.
Съдържание
ИЗБЕРЕТЕ НАЙ-ДОБРИЯ WORDPRESS ХОСТИНГ
Има няколко фактора, които трябва да имате предвид, когато избирате най-добрия хостинг на WordPress. Ако случайно изберете нестандартен уеб хост (или дори претоварен план за споделен хостинг), това означава само едно нещо: ще трябва да се примирите с бавен сайт, докато останете с този конкретен уеб хост.
Докато евтин план за споделен хостинг може да е добър за започване (или при тестване), ще ви е необходим управляван WordPress хост
Как да определите дали вашият сървър е в средата на проблеми със скоростта на зареждане на страницата? Ако проверявате домейна си с Google PageSpeed Insights и имате проблем с „времето за реакция на сървъра“, трябва да помислите за смяна на вашия уеб хост.
ПРЕМАХНЕТЕ ПРИСТАВКИТЕ ЗА WORDPRESS, КОИТО НЕ ИЗПОЛЗВАТЕ
За да постигнете огромен напредък в увеличаването на скоростта на страницата, трябва да внимавате, когато инсталирате плъгини. Има два принципа, които трябва да имате предвид, когато става въпрос за добавки за WordPress:
- Не активирайте ненужни добавки
- Бъдете внимателни, когато инсталирате, защото някои добавки създават твърде много проблеми
Ако проучите всички плъгини на вашия уебсайт WordPress, ще разберете, че може да не ви трябват. Например, ако имате WordPress SEO от Yoast, нямате нужда от приставката XML Sitemap. Друг пример: Akismet е страхотен абти-спам плъгин, но нямате нужда от него, ако вашият плъгин за коментари (като Disqus) има впечатляваща система за филтриране на спам. Следите ли?
Нещо повече, нямате нужда от плъгин, за да проверите вашия WordPress сайт за повредени връзки, можете лесно да го направите онлайн с W3C Link Checker. Почистете своите добавки за WordPress и премахнете добавките, които рядко или никога не използвате. Добавки като WordPress Importer или Ultimate Coming Soon не трябва да забавят вашия сайт. Премахнете такива добавки веднага след като изпълнят задачата си.
Важно : Няма нищо лошо в това да имате много активни плъгини на вашия сайт, проблемът е, че има много зле кодирани плъгини или няколко плъгина, които изпълняват същата задача, или много плъгини, които увеличават натоварването на сървърът.
НАМАЛЕТЕ БРОЯ НА HTTP ЗАЯВКИТЕ КЪМ ВАШИЯ СЪРВЪР
Вашият сайт изисква ли хиляда файла, за да покаже този първи екземпляр? Ако е така, губите много ценни секунди, докато страницата се зарежда. Елиминирайте всичко, от което не се нуждаете, но ако това се окаже обезсърчаваща задача, помислете за пренаписване на вашата тема – само че този път се уверете, че сте ограничили броя на файловете, от които се нуждаете, за да показвате вашия сайт.
Всеки файл (CSS, JavaScript, изображения и т.н.), който използвате на уебсайта си, добавя към времето за зареждане на страницата. От само себе си се разбира, че трябва да използвате възможно най-малко файлове, за да увеличите скоростта на страницата. Ако не можете да разбиете това на уебсайта си, използвайте няколко файла на най-популярните си страници. Това включва вашата начална страница и продуктови страници.
ОПТИМИЗИРАЙТЕ ВАШИТЕ ИЗОБРАЖЕНИЯ
Все още във файлове и как влияят върху времето за зареждане на страницата, вашите изображения могат да окажат голямо влияние върху скоростта на страницата ви. Както открихме в 10 WordPress плъгини за производителност на изображения, „… уебсайт с неоптимизирани изображения е тотално плъзгане и пускане, което ще изяде ценната ви честотна лента, ще забави почти всичко и ще обърка потребителското изживяване (UX).“
Преди да качите, не забравяйте да оптимизирате изображенията си за WordPress, да ги компресирате или да запазите файловете си за мрежата. Ако не знаете как да запазвате файлове за уеб, опцията Запазване за уеб е често срещана функция в повечето програми за редактиране на изображения като Photoshop и GIMP.
ВАШАТА РЕКЛАМА СЪЩО ИМА ЗНАЧЕНИЕ
Рекламите са чудесен източник на доходи за много уебсайтове, но също така могат да повлияят отрицателно на времето за зареждане на страницата ви. Директното свързване към продукта или услугата, които популяризирате, с помощта на оптимизирани изображения е най-добрият начин да рекламирате оферти на вашия уебсайт. Освен това можете да използвате текстови връзки и значително да подобрите скоростта на зареждане на страницата. Единственият проблем с текстовите връзки е, че приходите ви от реклами могат да паднат или два, тъй като изображенията привличат повече внимание от текста.
Ще забавите скоростта на страницата си, ако разчитате в голяма степен на рекламни мрежи на трети страни, които работят на външни сървъри. В същото време добавянето на местен код за проследяване на реклами към вашия сайт може да намали ефективността. Какво да правя? Използвайте оптимизирани и локално хоствани (т.е. хоствани на вашия сървър) изображения, за да популяризирате оферти. Винаги можете да проследявате рекламите си с плъгин като Pretty Link Pro.
Извод: Намалете броя на рекламите, които са интензивно използвани от сървъра, или използвайте само реклами, които няма да заредят ресурсите на вашия сървър.
Активирайте GZIP
АКО ВИ ПОМОЛЯТ ДА ХВЪРЛИТЕ ЛИСТ ХАРТИЯ ПРЕЗ СТАЯТА, ДОКОЛКОТО Е ВЪЗМОЖНО, БИХТЕ ЛИ ГО СМАЧКАЛИ ЛЕКО ИЛИ ЩЕ ГО СТИСНАТЕ ВЪЗМОЖНО НАЙ-СИЛНО? ТОЧНО ТАКА, ЩЕ ПОЛУЧИТЕ СВОЯ HULK SMASH.
Първият цитат е от Уили Джаксън и същият принцип се прилага за Gzip компресията. Тази функция инструктира вашия сървър да компресира вашия сайт (всички файлове), преди да ги изпрати на вашите посетители. След това вашият сайт се декомпресира на ниво браузър.
Gzip компресията е страхотен и лесен начин да ускорите своя WordPress сайт. Просто отидете на екрана с настройки на WordPress на http://yourdomain.com/wp-admin/options.php и променете стойността на полето gzipcompression от 0 на 1. Заменете http://yourdomain.com със собствения си домейн. Очевидно първо трябва да влезете в сайта си, за да работи това :)
ВЪЗПОЛЗВАЙТЕ СЕ ОТ КЕШИРАНЕ И МРЕЖИ ЗА ДОСТАВКА НА СЪДЪРЖАНИЕ (CDN)
Кеширането на WordPress включва запазване на някои от вашите статични файлове (като изображения, скриптове и т.н.) на потребителското устройство за определен период от време. Когато вашите потребители посетят уебсайта ви по-късно (и ако приемем, че кешираните файлове не са изтекли), уебсайтът ви ще се зареди по-бързо, защото потребителят не трябва да изтегля файлове от вашия сървър.
Активирането на кеша на вашия WordPress сайт е много лесно. Ако искате да стигнете до дъното на въпроса, можете да активирате кеширането на браузъра, като поставите кода по-долу във вашия .htaccess файл.
Кодът е предоставен от Kevin Muldoon. Кодът по-горе указва колко време всеки тип файл ще бъде кеширан. Като алтернатива можете да активирате кеширането за няколко минути с помощта на добавки за кеширане на WordPress като:
Между другото, добавките за кеширане публикуват статични HTML версии на вашите файлове, елиминирайки необходимостта от извикване на сървъра. Кеширането ще доведе до незабавно повишаване на скоростта, така че вече инсталирайте плъгин за кеширане на WordPress. Много собственици на уебсайтове и разработчици на WordPress на вашето място избират WP Total Cache. Освен кеширането, нека хвърлим бърз поглед върху мрежите за доставка на съдържание или CDN.
Мрежи за доставка на съдържание
Вашият уебсайт WordPress може да бъде хостван в център за данни (сървър) навсякъде по света в зависимост от местоположението на вашия уеб хост. Без значение колко мощен е вашият сървър, колкото по-далеч е потребителят от сървъра (следователно вашия уебсайт), толкова по-дълго е времето за зареждане на страницата. Например, ако вашият сървър се намира в Сан Франциско, клиент в Лондон ще има по-дълго време за зареждане от клиент в, да речем, Вашингтон.
Мрежите за доставка на съдържание като CloudFlare и BootstrapCDN решават този проблем. Мрежата за доставка на съдържание е колекция от взаимосвързани центрове за данни, разположени по целия свят. След като се регистрирате за CDN акаунт, версиите на вашия уебсайт се съхраняват в множество центрове за данни. Когато потребител посети вашия уебсайт, CDN автоматично обслужва вашия уебсайт от центъра за данни, който е най-близо до потребителя.
Експертите по управляван хостинг на WordPress, WPEngine, предоставят CDN от най-високо ниво и функции за кеширане, за да ви помогнат да подобрите своя WordPress сайт.
TАБЛИЦИ СЪС СТИЛОВЕ В ГОРНАТА ЧАСТ И СКРИПТОВЕ В ДОЛНАТА ЧАСТ
Архитектурата на сайта влияе на ефективността на вашия сайт повече, отколкото си мислите. Това, което имам предвид, е, че начинът, по който подреждате различните елементи на вашия WordPress сайт (или всеки друг сайт, в този случай) има голямо влияние върху това колко бързо се зарежда съдържанието ви.
Но как поставянето на таблици със стилове в горната част и скриптове в долната част намалява времето за зареждане на страницата на моя уебсайт? Първо, никога не искате вашите посетители да виждат нестилизирано съдържание, нали? Поставянето на таблици със стилове в горната част (в елемента) гарантира, че те се зареждат първи. По този начин вашите стилове ще бъдат приложени към вашите страници, когато HTML се зареди.
Поставянето на скриптове в долната част гарантира, че вашето съдържание се зарежда, преди обектите за взаимодействие да се задействат. Уиджети, рекламни скриптове, външни извиквания на API и скриптови формуляри, наред с други неща, трябва да се зареждат след вашето съдържание. В крайна сметка потребителите ще взаимодействат с тези обекти само след като видят вашето съдържание. Не искате посетителите да виждат нестилизирано съдържание и определено не искате те да виждат приспособлението за свързани публикации сред другите много преди това съдържание.
Знаеше ли? Поставянето на скриптове в горната част (или във вашия елемент) може да попречи на вашето съдържание да се зареди, в случай че някой от скриптовете не се зареди?
ОГРАНИЧЕТЕ БРОЯ НА ВЪНШНИТЕ СКРИПТОВЕ
Все още в този бизнес със скриптове, ако уебсайтът ви разчита на твърде много външни скриптове, той ще се забави. Мисля, че вече споменахме това, когато говорихме за това как рекламите могат да забавят вашия сайт. Често срещаните примери за външни скриптове включват:
- Бутони за социално споделяне, като добре познатите бутони „Харесвам“ във Facebook и бутоните „Следване“ в Twitter.
- YouTube и други скриптове за вграждане на видео (Между другото, добавянето на видеоклип от YouTube към вашия WordPress сайт е много лесно)
- Приставки за външни коментари като IntenseDebate, Google+ Comments, Disqus и др.
- чат на живо
- Формуляри за външно съгласие и изскачащи прозорци
- Скриптове за външни шрифтове
- И така нататък
Намаляването на броя на външните скриптове може значително да намали времето за зареждане на страницата. Единственият недостатък е, че рискувате да стартирате сайта си без определени функции. Можете да компенсирате повечето функции, като ги напишете направо във вашата тема.
Не е необходимо да деактивирате всички външни скриптове, можете да използвате инструмента Pingdom Site Speed или GTmetrix, за да посочите скриптове, които натоварват ресурсите за турне. Имате ли нужда от невероятни скорости на зареждане на страници или повече функции (които потребителите може никога да не използват, тъй като зареждането на вашия сайт отнема десетилетия)? Всичко е въпрос на компромиси за по-доброто, или по-скоро подобрения на скоростта на страницата.
НАМАЛЯВАНЕ
Какво намаляваме? Вашият HTML, CSS и JavaScript код. Как да минимизирам HTML, CSS или JavaScript? Премахвате всички интервали от кода.
Това няма ли да направи кода нечетлив? Ще навреди ли кодът на очите ни? Да, това може да направи кода по-труден за четене, но ако искате да увеличите скоростта на зареждане на страницата си, не е нужно да се притеснявате за такива неща. В крайна сметка винаги можете да коментирате кода си, ако това помага. Подредена структура и интервали се използват в кода, за да бъде четим от хора. Браузърите и сървърите изобщо не се интересуват от естетиката, стига вашият код да е валиден.
Използвайте много свободно пространство, за да подобрите интерфейса, но премахнете всички интервали и раздели от кода. Ако не искате да се забърквате, можете да автоматизирате целия процес с плъгин като Autoptimize.
ИЗПОЛЗВАЙТЕ ДОБРЕ КОДИРАНИ И УПРАВЛЯВАНИ WORDPRESS ТЕМИ
Темите на WordPress, които никога не са били харесвани от своите разработчици, обикновено имат лошо написан код, който изтощава сървърните ви ресурси, което води до забавяне на сайта ви. Освен това лошо проектираните теми на WordPress могат да използват излишни изображения, което ще добави тежест към вашия сайт.
Изберете професионално проектирани WordPress теми от реномирани източници. Преди всичко избраната от вас тема трябва да е отзивчива и оптимизирана за максимална производителност. Не знаете откъде да започнете? Разгледайте винаги впечатляващата WordPress тема Total Drag & Drop или нашите безплатни WordPress теми.
Но не забравяйте, че това, че имате доверие на разработчика на темата, не означава, че темата е написана до съвършенство. Всеки прави грешки и всяка тема има някакъв бъг или недостатък някъде, така че също е важно да използвате теми, които се управляват и актуализират редовно. Не се задоволявайте с тема само защото ви харесва как изглежда, всяка тема може да бъде модифицирана с дъщерна тема.
ИЗХВЪРЛИ БОКЛУКА
Започвайки с WordPress 2.9, всеки път, когато изтриете съдържание от вашия сайт, то се изпраща в кошчето – нещо като кошче на вашия работен плот. По този начин можете да възстановите или изтриете вашите файлове за постоянно. Единственият проблем е, че този боклук може да заеме много място във вашата база данни. След като се натрупа боклук, той може да задуши базата данни, забавяйки вашия сайт.
WordPress изпразва кошчето на всеки тридесет дни, но можете да промените това, като редактирате файла wp-config.php:
define('EMPTY_TRASH_DAYS', 7);
Горният код ще инструктира WordPress да изпразва кошчето на всеки седем дни, докато следният код ще деактивира за постоянно функцията на кошчето:
define('EMPTY_TRASH_DAYS', 0);
ДЕАКТИВИРАЙТЕ ФУНКЦИИТЕ НА JETPACK, КОИТО НЕ ИЗПОЛЗВАТЕ
Деактивирането на някои функции на Jetpack, които никога не използвате, може значително да подобри скоростта на уебсайта ви. Деактивирах всички функции с изключение на коментарите, споделянето, кратките връзки на WP.me и видимостта на джаджи и намалих времето за зареждане на страницата с цели три (3) секунди!
Функциите на Jetpack използват скриптове, които отнемат време за зареждане, в допълнение към изпращането на допълнителни заявки към вашия сървър. Ако активирате всички функции на Jetpack, зареждането на вашите страници ще отнеме повече време. Активирайте функциите, които искате да използвате, и забравете за останалото.
КРАТКО ОБОБЩЕНИЕ
Осигуряването на страхотно потребителско изживяване и високо класиране в търсачките вече са свързани със скоростта на страницата и цялостното представяне на сайта. Поради тази причина значението на оптимизирането на уебсайта ви за максимална ефективност не може да бъде подценявано. В списъка:
- Изберете най-добрия WordPress хостинг
- Премахнете старите добавки, които не използвате
- Намалете броя на HTTP заявките към вашия сървър
- Оптимизирайте вашите изображения
- Избирайте реклами разумно
- Включите сжатие Gzip
- Възползвайте се от кеширане и мрежи за доставка на съдържание (CDN)
- Таблици със стилове в горната част и скриптове в долната част
- Ограничете външните си скриптове
- Минимизирайте, минимизирайте и минимизирайте още малко
- Използвайте премиум WordPress теми (препоръчвам Universal WordPress Total Drag & Drop Theme)
- Изхвърли боклука
- Деактивирайте функциите на Jetpack, които не използвате
ТОПКАТА ВЕЧЕ Е НА ВАША СТРАНА…
Общо правило при проектирането на уебсайт е да възприемете минималистичен подход към почти всеки аспект на вашия проект. Отървете се от това, което не ви трябва, оптимизирайте и започнете с правилните инструменти, включително уеб хостинг