WORDPRESS SEO: ПЪРВИ СТЪПКИ
WordPress винаги е бил рекламиран като една от най-подходящите за SEO и оптимизирани системи за управление на съдържание (CMS) от кутията! Но има няколко други много важни и лесни първи стъпки, които ще искате да предприемете, когато инсталирате WordPress за първи път във вашия блог или уебсайт, за да помогнете за оптимизирането на вътрешното SEO на вашата настройка и да сте сигурни, че сте на прав път за добри търсения . двигатели.
Освен това всеки знае, че високото класиране = трафик, а трафикът = пари.
Нашата публикация днес е за тези, които току- що са инсталирали WordPress и искат да оптимизират уебсайта си . Това лесно ръководство за оптимизиране на търсачките на WordPress ще ви помогне да се уверите, че не е нужно да преминавате през много работа по-късно, за да коригирате основното SEO на място.
Съдържание
СТЪПКА 1: ПРОВЕРЕТЕ НАСТРОЙКИТЕ ЗА ВИДИМОСТ НА ВАШАТА ТЪРСАЧКА
Това е много проста стъпка, но МНОГО важна. WordPress има опция, която ви позволява да настроите вашия сайт да блокира търсачките. Някои хостинг компании с функции за автоматично инсталиране може да инсталират WordPress с тази настройка по подразбиране. Като активирате тази опция, WordPress ще попречи на вашия сайт да бъде индексиран от която и да е търсачка. Това може да е добре за етапен или тестов сайт, но не и за вашия сайт на живо.
За да проверите настройките на вашия сайт, отидете на Настройки > Четене.
Уверете се, че „Видимост на търсачките“ за „Не позволявайте на търсачките да индексират този сайт“ не е отметнато. По този начин Google, Yahoo и други търсачки няма да имат проблеми с намирането на вашия сайт.
СТЪПКА 2: ОПТИМИЗИРАНЕ НА ПОСТОЯННИТЕ ВРЪЗКИ
По подразбиране WordPress използва объркана URL структура, която изглежда по следния начин:
За SEO и използваемост винаги трябва да имате URL структура, състояща се от ключови думи, които описват страницата. Например страницата Информация трябва да използва следния URL адрес:
Много по-удобно ли е от? P = 123. Не сте съгласни? За щастие, WordPress има вградени настройки за постоянни връзки, за да промени URL структурата на вашия сайт към нещо по-удобно за SEO.
Така че отидете на Настройки > Постоянни връзки и изберете опцията, която казва Име на публикация или въведете свой собствен URL адрес, като използвате наличните тагове.
За повечето хора WordPress ще актуализира вашия .htaccess файл автоматично, за да отразява новата ви структура на постоянни връзки, но за някои може да се наложи да го актуализирате ръчно. Ще знаете това, защото ще получите малко предупреждение и също така ще получите грешка 404 на вашия сайт.
Важно : Ако вашият сайт вече е активен и индексиран от търсачките, промяната на постоянните връзки включва още няколко стъпки. Също така ще трябва да пренасочите 301 старите си връзки, както и да помолите търсачките да индексират отново вашия сайт, за да избегнете повредени връзки. Но не се притеснявайте – имаме пълно ръководство за това как безопасно да промените постоянните връзки.
СТЪПКА 3: ИНСТАЛИРАЙТЕ ДОБЪР SEO ПЛЪГИН
Една от най-добрите характеристики на WordPress е възможността за инсталиране на добавки, които добавят допълнителна функционалност към вашия сайт. Що се отнася до SEO, има много добавки за WordPress, от които да избирате. Много от тези добавки могат да бъдат полезни за подобряване на цялостното класиране на вашия сайт в търсачките. Но ето плъгините, които смятаме, че трябва да вземете предвид в нашето просто ръководство за WordPress SEO.
Какво да търсите в SEO плъгин
Първо, искате да получите SEO плъгин, който ви позволява лесно да добавяте мета описания и заглавия към вашите публикации в блога. Те се използват, когато страницата ви се показва в резултатите от търсенето, така че искате да можете да ги редактирате и оптимизирате.
Второ, картата на сайта също е важна. По принцип това е списък с всички връзки на вашия уебсайт, които бихте искали да бъдат индексирани и можете да го качите чрез вашите уебмастъри в Google, за да можете да кажете на Google какво съдържание имате на вашия сайт и какво трябва да обхождат и индексират.
И трето, маркирането на схемата трябва да е активирано за вашите публикации и страници. Имаме пълно ръководство за маркиране на схеми на WordPress, ако искате да научите повече, но мислете за него като за карта за вашата страница. Маркирането на схемата ще каже на търсачката важни подробности в бърз маркерен формат: тип съдържание, заглавие, дата на публикуване, автор и т.н. Всеки добър плъгин за SEO ще включва това.
Забележка : Имате нужда само от един SEO плъгин. Инсталирането на множество повече няма да подобри вашето SEO, всъщност може да причини грешки, които наистина ще навредят на вашето SEO. Така че изберете любимия си и сте готови!
Yoast SEO
Yoast SEO е страхотна опция за SEO плъгин и ние го използваме в WPExplorer. Плъгинът предлага множество функции, които да помогнат на всеки начинаещ да оптимизира уебсайта си за търсачките, включително заглавия и мета описания, внедряване на схема, XML карти на сайта, навигационни пътеки, канонични URL адреси и др. Освен това Yoast предлага вграден SEO и анализ на четливостта, които можете да използвате на база страница/публикация, за да персонализирате наистина съдържанието си.
Всичко в един SEO пакет
Освен това All in One SEO Pack предлага също толкова страхотни функции, което го прави втората ни препоръка за SEO добавки. Има много основни опции за SEO за карти на сайтове, Google AMP, маркиране на схема, канонични URL адреси и автоматична оптимизация на заглавия. Но това, което прави пакета All in One SEO специален е, че дори безплатната версия на плъгина предлага опции за SEO за електронна търговия. Така че, ако имате магазин с WooCommerce или EDD, All in One SEO Pack може да е за вас.
СТЪПКА 4. ИЗБЕРЕТЕ ОПТИМАЛНАТА ЗА SEO WORDPRESS ТЕМА
Избраната от вас WordPress тема също е много важна за SEO. И къде решите да го вземете има голямо значение.
Първо, винаги изтегляйте темите си от реномиран пазар или разработчик. Много безплатни тематични сайтове добавят криптирани връзки със странни URL адреси (като сайтове за хазарт, прегледи на хостинг, биткойн измами и т.н.), които могат да навредят на вашето SEO. Тъй като това са сайтове, които може да не са свързани с вашия, свързването към тях може да навреди на класирането ви. Като се придържате към доверени доставчици като WordPress.org, Themeforest и WPExplorer, ще избегнете тези схематични теми.
Второ, изберете добре кодирана тема. Някои теми не използват правилно заглавни тагове (h1, h2, h3, h4), позициониране на съдържанието (текстът на публикацията винаги трябва да идва преди страничната лента) или просто са толкова зле кодирани, че ботовете за търсене ще имат проблеми с правилното обхождане на вашия сайт.
Какво да търсите в тема на WordPress
Ето няколко ключови функции, на които трябва да обърнете внимание, когато избирате тема на WordPress.
- Заглавието на сайта трябва да бъде h1 заглавие на главната страница и h2 заглавие на другите страници.
- Всички заглавия на публикации трябва да имат етикет h1
- Навигация чрез навигация
- Връзки към следващата и предишната публикация
- Свързани публикации от отделни публикации
- Чиста семантика – проверете с W3C
- Уверете се, че в темата няма подозрителни връзки, сочещи към фрагментирани сайтове (обикновено те са в долния колонтитул).
Вградени опции за SEO?
В WPExplorer не вграждаме опции за SEO в нашите теми (най-близкото е просто поле на Google Анализ за проследяване на ефективността ви) и не препоръчваме да използвате тема с много вградени опции за SEO. Основната причина е, че ако някога искате да промените темата, всичките ви SEO усилия на страницата ще бъдат загубени.
Според нас това е лоша идея. Избягвайте теми със сложни вградени опции за SEO.
Въпреки това, дори и да не го препоръчваме, можем да разберем, че улеснява някои хора да създават уебсайтове. Особено ако просто искате бързо да създадете сайт с няколко страници. Например бърза партньорска целева страница или обикновен сайт от една страница за продажба на продукти.
Нашият избор: Обща тема
Когато става въпрос за избор на тема, проектирана с мисъл за SEO, ние смятаме, че нашата собствена тема Total е най-добрата от най-добрите. Написана на ръка тук, в WPExplorer, отделихме време, за да кодираме темата Total WordPress с правилния семантичен код. Темата също така включва вградена реализация на схема, както и пълна поддръжка за плъгина Yoast SEO. И това е в допълнение към многобройните опции за дизайн като конструктор на страници с плъзгане и пускане, настройки на инструмента за персонализиране на живо, опции за шрифтове и др.
СТЪПКА 5: ДОБАВЕТЕ ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА GOOGLE АНАЛИЗ
Това не е непременно SEO стъпка, но незабавното настройване на вашата система за проследяване ще ви помогне да следите колко хора посещават вашия сайт, както и да проследите как са стигнали до него. Следенето отблизо на вашите анализи наистина може да ви помогне да оптимизирате сайта си в бъдеще.
Много първокласни теми вече включват опция в административния панел, където можете да поставите своя код, за да включите автоматично проследяване в горния или долния колонтитул на вашия сайт. Но ако вашата тема не включва тази функция, имате няколко опции.
Ако се чувствате комфортно с кода, можете да отворите файла header.php или footer.php и да поставите кода ръчно.
Но това е просто ръководство за оптимизация на WordPress за търсачки за начинаещи. Има много лесни за използване добавки, които ви позволяват да инсталирате проследяващ код на вашия уебсайт/блог. По-долу са някои от нашите препоръчани добавки. Отново – имате нужда само от един, така че изберете вашия любим. Не препоръчваме инсталирането на множество плъгини за анализ.
Google Site Kit
Ако използвате Google Analytics, защо не опитате официалния плъгин на Google Site Kit? Този безплатен плъгин ви позволява да интегрирате и преглеждате всичките си анализи от таблото за управление на WordPress. Така че не само улеснява свързването на вашите анализи, но също така ви улеснява да проследявате в бъдеще. Имаме пълно ръководство за Google Site Kit, което да ви преведе през процеса на инсталиране или ако просто искате да видите повече функции на Site Kit.
MonsterInsights
Подобно на Site Kit, MonsterInsights предлага пълно табло за управление на Google Анализ с вашия WordPress сайт. Има прости функции за свързване с едно щракване, както и вградени отчети за аудитории, поведение, съдържание, формуляри, конзола за търсене и др. Има и професионална версия на MonsterInsights с добавени функции за проследяване на събития, електронна търговия, персонализирани опции, популярни публикации и партньорски връзки и други подробни опции за отчитане.
СТЪПКА 6: ДОБАВЕТЕ СОЦИАЛНИ ОТМЕТКИ
Всички знаем колко важно е социалното въздействие по отношение на класирането на уебсайтове в наши дни. И дори да не повиши класирането ви, пак е важно за генериране на трафик и абонати.
Ако вашата тема все още не предлага интегриране на социални медии, препоръчваме да инсталирате плъгин за бутони за социални отметки, както и връзки към вашите собствени социални профили. Ето няколко добавки, които препоръчваме.
Социална джаджа Candy
Показвайте социалните си профили в странична лента с уиджети със Social Candy. Този прост плъгин добавя тонове социални връзки и опции за стилизиране, за да улесни посетителите на вашия уебсайт да ви намерят в Twitter, Facebook, Pinterest, LinkedIn, YouTube и др.
Светлинни бутони за социални медии
Търсите начин читателите бързо да споделят вашето съдържание? Тогава Easy Social Share Buttons е за вас. Този всеобхватен плъгин за социални медии предлага интеграция с над 50 социални мрежи, както и над 30 метода на показване, опции за персонализиран стил, поддръжка за приложения за мобилни съобщения и др. Освен това има вграден анализ!
СТЪПКА 7: НАПИШЕТЕ/ДОБАВЕТЕ ЕПИЧНО СЪДЪРЖАНИЕ
Сега, след като приключихте с настройката на основите, всичко, което трябва да направите, е да напишете съдържанието на Epic. В крайна сметка, най-големият фактор за това дали ще получите трафик и ще накарате хората да споделят вашия сайт е вашето съдържание.
Трябва да сте сигурни, че вашият уебсайт е ценен за вашите читатели. А наличието на страхотно съдържание не само ще ви помогне да се класирате и да накарате хората да споделят вашия сайт, но също така ще ви помогне да създадете последователи. А за някои сайтове вашите абонати са това, което ще ви донесе най-голям доход, а не пасивните посетители.
Надявам се, че нашето просто ръководство за WordPress SEO ще помогне да направим SEO малко по-лесно (сега и в бъдеще). SEO не трябва да е пресилено, особено ако се фокусирате върху основите. По този начин вие полагате солидна основа за подобряване на класирането на вашия сайт в търсачките за години напред.
Плюс това, ако се отървете от цялото основно SEO за WordPress от самото начало, можете да се съсредоточите върху други важни (и по-забавни) задачи. Например създаване на съдържание, социални медии, маркетинг и други!